Σαουθάμπτον - Τσέλσι: Έσπασε τα δοκάρια ο Βέρνερ, τρεις φορές σημάδεψε τα «σίδερα» των γηπεδούχων (vid)

Ρεσιτάλ ατυχίας από τον Τίμο Βέρνερ, ο οποίος μέσα σε ένα ημίχρονο είδε το δοκάρι να του στερεί τρεις φορές το γκολ απέναντι στη Σαουθάμπτον!

Όχι μια, ούτε δυο, αλλά τρεις φορές το δοκάρι του στέρησε το γκολ! Ο Τίμο Βέρνερ στάθηκε τρομερά άτυχος στο πρώτο 45λεπτο της αναμέτρησης της Τσέλσι με τη Σαουθάμπτον, αφού η μπάλα τον «πρόδωσε» σε αρκετές περιπτώσεις.

Αρχικά στο 3΄το σουτ που επιχείρησε σταμάτησε στο δεξί δοκάρι των Αγίων, ενώ λίγο αργότερα (7΄) η καρφωτή κεφαλιά του τράνταξε το οριζόντιο. Το κακό... τρίτωσε στο 31΄όταν έπειτα από ένα εντυπωσιακό σόλο έστειλε ξανά τη μπάλα στο σίδερο, όμως τουλάχιστον σε αυτή την περίπτωση ο Χάβερτζ πήρε το ριμπάουντ για να γράψει το 3-0.

Ενδιάμεσα πάντως ο Γερμανός κατάφερε να βρει εστία, αφού στο 21΄πέρασε όποιον βρήκε στο διάβα του και έγραψε προσωρινά το 2-0 για τους Μπλε.