Μπρέντφορντ - Γουότφορντ 2-1: Σούπερ ανατροπή στο φινάλε!

Η Μπρέντφορντ με δυο γκολ στα τελευταία λεπτά επικράτησε 2-1 της Γουότφορντ εντός έδρας, βρέθηκε στη δεκάδα και άφησε την ομάδα του Ρανιέρι κοντά στην επικίνδυνη ζώνη.

Με μεγάλη ανατροπή στο φινάλε η Μπρέντφορντ πήρε τη δεύτερη νίκη της στα τελευταία εννέα παιχνίδια πρωταθλήματος, αφήνοντας τους «hornets» μόλις στο +3 από την την επικίνδυνη ζώνη... Το σκορ άνοιξε για την Γουότφορντ ο Εμανουέλ Ντένις στο 24ο λεπτό με κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Κλέβερλι. Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλοί στο ανασταλτικό ματς και μέχρι το 75ο λεπτό κρατούσαν εύκολα το μηδέν. Ωστόσο, στο τελευταίο τέταρτο οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοση, πίεσαν κι έβαλαν δύσκολα. Στο 84' ο Πόντους Γιάνσον με κεφαλιά ισοφάρισε για τους «bees», για να έρθει και το 2-1 στις καθυστερήσεις από τον Μπουεμό με εκτέλεση πέναλτι!