Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Λίβερπουλ: Ακυρωθέν γκολ για τον Κριστιάνο Ρονάλντο (vid)

Όλα στραβά κι ανάποδα για τη Γιουνάιτεντ και τον Κριστιάνο Ρονάλντο το βράδυ της Κυριακής στο Όλντ Τράφορντ, με τη Λίβερπουλ να κάνει ό,τι θέλει και τον Πορτογάλο να βρίσκει δίχτυα αλλά το γκολ του να ακυρώνεται λόγω οφσάιντ.

Στις μαύρες σελίδες της Ιστορίας της Γιουνάιτεντ θα γραφτεί η 24η Οκτώβρη του 2021, με τους «κόκκινους διαβόλους» να υφίστανται ανελέητο σφυροκόπημα από τη Λίβερπουλ που πήγε στο ημίχρονο προηγούμενη με 5-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο του ματς, στο 52ο λεπτό του μεγάλου ντέρμπι, ο Κριστιάνο Ρονάλντο μείωσε για την ομάδα του σε 5-1, αλλά το γκολ του δεν μέτρησε αφού υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ, μετά το VAR check.

Θυμίζουμε ότι στην εκπνοή του α' ημιχρόνου, ο Πορτογάλος έγινε αρνητικός πρωταγωνιστής, όταν κλώτσησε την μπάλα που βρισκόταν στην αγκαλιά του πεσμένου στον αγωνιστικό χώρο Κέρτις Τζόουνς.