Μουντιάλ 2022, Γκάνα: Μείωσε σε 3-2 ο Μπουκαρί και το πανηγύρισε με «Siu» (vid)

Με σκόρερ τον Οσμάν Μπουχαρί, η Γκάνα μείωσε σε 3-2 στο 89ο λεπτό και ξαναμπήκε στο παιχνίδι.

Μπορεί να σοκαρίστηκε προσωρινά από τα δύο συνεχόμενα γκολ της Πορτογαλίας, μετά την ισοφάριση του Αντρέ Αγιού, όμως η Γκάνα ξαναμπήκε στο παιχνίδι. στο 89ο λεπτό. Μόλις λίγα λεπτά αφ'ότου είχε περάσει ως αλλαγή στον αγωνιστικό χώρο, ο Οσμάν Μπουχαρί μείωσε σε 3-2 ύστερα από την κούρσα και το γύρισμα του Μπάμπα Ραχμάν από αριστερά. Μάλιστα, ο Μπουχαρί, που αγωνίζεται στον Ερυθρό Αστέρα, πανηγύρισε με «Siu», τον κλασικό πανηγυρισμό του Κριστιάνο Ρονάλντο, προς μεγάλη ενόχληση του Πορτογάλου σταρ.