Μουντιάλ 2022, Αγγλία: Τριπλό «χτύπημα» σε δέκα λεπτά με Μπέλιγχαμ, Σάκα, Στέρλινγκ (vid)

Η Αγγλία σάρωσε το Ιράν μέσα σε δέκα λεπτά, σκοράροντας τρεις φορές με εκτελεστές τους Μπέλιγχαμ, Σάκα και Στέρλινγκ!

Σε παράσταση για έναν ρόλο μετέτρεψε το πρώτο μέρος κόντρα στο Ιράν η Αγγλία, η οποία σκόραρε ούτε μία, ούτε δύο αλλά τρεις φορές μέσα σε ένα δεκάλεπτο!

Τα Τρία Λιοντάρια ευτύχησαν να προηγηθούν σε μια από τις πρώτες σημαντικές απειλές τους στο ματς, με άψογη κεφαλιά του Μπέλιγχαμ που πήδηξε στους... αιθέρες από σέντρα του Λουκ Σο στο 35ο λεπτό. Κι αυτό ήταν η αρχή του κρεσέντο για την ομάδα του Γκάρεθ Σάουθγκεϊτ.

Ο Σάκα με εκπληκτικό βολέ εντός περιοχής έγραψε το 2-0 στο 43' και στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Χάρι Κέιν τροφοδότησε ιδανικά τον Στέρλινγκ στο πρώτο δοκάρι στην αντεπίθεση, με τον εξτρέμ της Τσέλσι να γράφει το 3-0.