Κατράνης: Έκανε ντεμπούτο στο MLS με την Σολτ Λέικ

Έκανε ντεμπούτο στο MLS ο Κατράνης με την Σολτ Λέικ

Ο Αλέξανδρος Κατράνης έκανε την πρώτη του εμφάνιση με τη νέα του ομάδα στο MLS, αφού μπήκε ως αλλαγή στο παιχνίδι της Σολτ Λέικ με τους Κολοράντο Ράπιντς.

Ο Αλέξανδρος Κατράνης πραγματοποίησε το ντεμπούτο του στο MLS στην εντός έδρας ήττα της ομάδας του, Ρίαλ Σολτ Λέικ από τους Κολοράντο Ράπιντς με 2-1. Ο 25χρονος Έλληνας αριστερός μπακ μπήκε στο ματς ως αλλαγή στο 83ο λεπτό του αγώνα και κατέγραψε έτσι τα πρώτα του αγωνιστικά λεπτά στο αμερικανικό πρωτάθλημα.

Υπενθυμίζουμε πως η μεταγραφή του Έλληνα ποδοσφαιριστή από την Πολωνία και την Πιάστ Γκλίβιτσε στην Σολτ Λέικ έκλεισε τον Φλεβάρη, με το αμερικανικό κλαμπ να πληρώνει και 275 χιλ. ευρώ για να τον κάνει δικό του. Εκεί είχε προλάβει να πραγματοποιήσει 16 συμμετοχές στο πρώτο μισό της σεζόν.

Στο παρελθόν ο Αλέξανδρός Κατράνης έχει ακόμη φορέσει τις φανέλες του Ατρομήτου, της Σεντ Ετιέν, της Μουσκρόν και της Χατάισπορ.