Λουίς Ενρίκε: «Δεν έχει κάτι σοβαρό ο Μπαπέ»

mbappe_injury

Ο προπονητής της Παρί Σεν Ζερμέν, Λουίς Ενρίκε, δήλωσε ότι ο τραυματισμός του Κιλιάν Μπαπέ «δεν είναι σοβαρός».

Ο επιθετικός της Παρί Σεν Ζερμέν, Κιλιάν Μπαπέ, απχώρησε στο πρώτο ημίχρονο του «Le Classique», με τον Γκονκάλο Ράμος να τον αντικαθιστά. Ο Γάλλος σταρ της PSG δέχθηκε τάκλιν που έγινε φάουλ που οδήγησε στο γκολ του Αχράφ Χακίμι στο 8ο λεπτό.

Ο 24χρονος βγήκε για λίγο από το παιχνίδι, ξαναμπήκε, άντεξε άλλα 20 λεπτά πριν αποχωρήσει και ξεσπάσει ανησυχία στις τάξεις της ομάδας.

Δια στόματος Λουίς Ενρίκε όμως ήρθα τα καθησυχαστικά νέα. «Δεν είναι σοβαρό πρόβλημα», είπε ο έμπειρος τεχνικός. «Αλλά υπάρχει πόνος. Νομίζω ότι ήταν πιο έξυπνο να αποχωρήσει από το παιχνίδι. Αλλά τίποτα σημαντικό, ήταν ένα χτύπημα και τα πάει καλά».

Θυμίζουμε ότι η Παρί Σεν Ζερμέν δεν αντιμετώπισε πρόβλημα κόντρα στη Μαρσέιγ και πήρε τη νίκη στο «Παρκ Ντε Πρενς» με 4-0.