Χαμένο έδαφος για Λανς, επέστρεψε στις νίκες η Λυών

Νίκη που την επανέφερε στην 8η θέση για τη Λυών, η οποία επικράτησε 3-1 της Ανζέ και επέστρεψε στις επιτυχίες. Ισόπαλη 1-1 με τη Μονπελιέ η Λανς και υποχώρηση στην τέταρτη θέση.

Φρένο στην έδρα της Μονπελιέ για τη Λανς, η οποία έμεινε στο 1-1 και περιορίστηκε στην τέταρτη θέση. Παρά το ιδανικό ξεκίνημα με τον γκολ του Φουλγκίνι στο 4΄, οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 59΄με δράστη τον Μαουασά και σταμάτησε και κατάφεραν να κρατήσουν τον βαθμό μέχρι το τέλος.

Νωρίτερα η Λυών επικράτησε 3-1 στην έδρα της Ανζέ και επέστρεψε στις επιτυχίες. Το σκορ για τους Λιονέ άνοιξε ο Μέντες στο 38΄, με τον Σαρ να γράφει το 2-0΄στο 80΄. Επτά λεπτά αργότερα η Ανζέ μείωσε με τον Σιμά, ωστόσο ο Μπαρτσόλο στις καθυστερήσεις σφράγισε τη νίκη των φιλοξενούμενων που ανέβηκαν στην 8η θέση.