Λυών - Παρί Σεν Ζερμέν 1-1: Ισόπαλο το ντέρμπι

Η Παρί Σεν Ζερμέν δεν μπόρεσε να υπερκεράσει το εμπόδιο της Λυών, αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εκτός έδρας και βρέθηκε στο +11 από τη Νις.

Tο πρώτο ντέρμπι της χρονιάς είχε φάσεις, ρυθμό, αλλά δεν είχε νικητή! Λυών και Παρί Σεν Ζερμέν αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1, με τους Παριζιάνους να βρίσκονται στο +11 από τη Νις. Η Παρί Σεν Ζερμέν μπήκε πιο δυνατά στο ματς, ωστόσο η Λυών ήταν εκείνη που εκμεταλλεύτηκε την καλύτερή της φάση και στο 7ο λεπτό άνοιξε το σκορ με τον Πακετά. Η Παρί προσπάθησε να απαντήσει, είχε χαμένες ευκαιρίες, δοκάρι με τον Μπαπέ, αλλά όχι και τον τρόπο για να βρει δίχτυα. Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι και στο 76' κατάφεραν να ισοφαρίσουν με υπέροχο τέρμα του Κέρερ. Η Παρί θα μπορούσε να πάρει τη νίκη, αλλά ο Μπαπέ σημάδεψε ξανά το δοκάρι.