Μέσι: Άνοιξε λογαριασμό στη Ligue 1 με φοβερό τελείωμα (vid)

Λειψυδρία...τέλος! Ο Μέσι βρήκε επιτέλους δίχτυα στο γαλλικό πρωτάθλημα έπειτα από 412 αγωνιστικά λεπτά, γράφοντας με υπέροχο τελείωμα το 3-1 για την Παρί απέναντι στη Ναντ.

Κάτι παραπάνω από 400 αγωνιστικά λεπτά χρειάστηκε να περάσουν προκειμένου ο Λιονέλ Μέσι να βρει επιτέλους τον δρόμο προς τα δίχτυα στο γαλλικό πρωτάθλημα. Μπορεί ο Αργεντινός να τα πήγαινε περίφημα στους αγώνες της Παρί Σεν Ζερμέν στο Champions League, όμως τα πράγματα πίσω στη Γαλλία ήταν διαφορετικά.

Απέναντι στη Ναντ ωστόσο ήρθε επιτέλους η στιγμή του. Στο 87΄του ματς, ο Πουλγκα ξεκίνησε ένα από τα γνωστά του σλάλομ πολλά μέτρα έξω από την περιοχή και με υπέροχο μακρινό σουτ έστειλε τη μπάλα να αναπαυτεί στη γωνία του αντίπαλου γκολκίπερ, σημειώνοντας έτσι το παρθενικό του γκολ στη Ligue 1.

@Photo credits: Associated Press