Μέσι: Το γκολ από Open-play άργησε... 122 ημέρες! (vid)

Κώστας Ζάλιαρης

Έχοντας σκοράρει μονάχα από την άσπρη βούλα στη φετινή αγωνιστική περίοδο και έχοντας κατακριθεί γι' αυτό, ο Λιονέλ Μέσι κατάφερε να τα κάνει όλα σε 45' συμμετοχής απέναντι στην Μπέτις και να βρει δίχτυα και από το Open-play!

Ο Αργεντινός ηγέτης της Μπαρτσελόνα δεν ξεκίνησε στο παιχνίδι με τους Ανδαλουσιανούς το Σάββατο στο «Καμπ Νόου», όμως, ήξερε ακριβώς τι να κάνει μόλις μπήκε στον αγωνιστικό χώρο.

Πέτυχε δυο γκολ, έκανε και μια ασίστ στον Γκριεζμάν και οι «μπλαουγκράνα» έφτασαν στο τελικό 5-2 απέναντι στην Μπέτις.

Σκοράροντας στο 82ο λεπτό δίχως να στήσει την μπάλα στην άσπρη βούλα, ήταν και το πρώτο του σε Open-play στη LaLiga έπειτα από 122 ημέρες!