Μπέτις - Έλτσε 3-1: Επιστροφή στις νίκες! (vid)

Στο ρελαντί η Μπέτις, επιβλήθηκε 3-1 της Έλτσε για την 8η αγωνιστική της La Liga και επέστρεψε στις νίκες.

Στο χαλαρό η Μπέτις, επιβλήθηκε 3-1 της Έλτσε για την 8η αγωνιστική της La Liga κι επέστρεψε στις νίκες. Ετσι, έφτασε τους 12 βαθμούς, αφήνοντας την Έλτσε στους 10 βαθμούς. Η ομάδα της Ανδαλουσίας μπήκε δυνατά στο πρώτο ημίχρονο και πήρε τον έλεγχο. Στο 7' ο Σανάμπρια άνοιξε το σκορ για τη Μπέτις και πριν συμπληρωθεί το πρώτο ημίχρονο ο Τέγιο διπλασίασε τα γκολ των γηπεδούχων. Μάλιστα, στις καθυστερήσεις του α' μέρους ο Φεκίρ κέρδισε πέναλτι, όμως νικήθηκε από τον Μπαντια. Οι γηπεδούχοι συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και στο 56' ο Τέγιο πέτυχε το 3-0. Η Έλτσε αντέδρασε και μείωσε με τον Χοσάν στο 60', χωρίς όμως να καταφέρει κάτι περισσότερο.