Ατλέτικο Μαδρίτης – Μαγιόρκα 3-0: Τριάρα και συνεχίζει τρίτη (vids)

Εύκολο έργο για την Ατλέτικο Μαδρίτης απέναντι στη Μαγιόρκα, την οποία κέρδισε 3-0 και παρέμεινε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας.

Το καθήκον της έκανε η Ατλέτικο Μαδρίτης απέναντι στη Μαγιόρκα, την οποία έφερε πιο κοντά στον υποβιβασμό της, επικρατώντας 3-0 και κρατώντας για εκείνη την τρίτη θέση.

Οι γηπεδούχοι, είχαν πολύ εύκολο έργο και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 29' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μοράτα, ο οποίος χρειάστηκε να εκτελέσει δύο φορές την εσχάτη των ποινών. Ο ίδιος, στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους, μετά από εκπληκτική ασίστ του Γιορέντε έγραψε το 2-0.

Το τελικό 3-0, διαμορφώθηκε στο 79' από τον Κόκε με σουτ το οποίο κόντραρε. Μετά από αυτή την εύκολη νίκη της η Ατλέτικο παρέμεινε στην τρίτη θέση πάνω από την Σεβίλλη, ενώ η Μαγιόρκα φαίνεται πλέον να είναι καταδικασμένη σε υποβιβασμό.