Βιγιαρεάλ - Σεβίλλη 2-2: Βήμα για σεντόνι οι Σεβιλιάνοι! (vid)

H Σεβίλλη αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 εκτός έδρας με τη Βιγιαρεάλ κι έκανε σημαντικό βήμα για την έξοδό της στο Champions League.
Βαθμό για... σεντόνι απέσπασε η Σεβίλλη από τη Βιγιαρεάλ εκτός έδρας και βρέθηκε στο +5 από την 5η Χετάφε. Οι Σεβιλιάνοι δεν έπεισαν ανασταλτικά, ωστόσο επιθετικά είχαν τις λύσεις για να πάρουν την ισοπαλία (2-2). Μόλις στο 18' ο Πάκο Αλκάθερ άνοιξε το σκορ για τη Βιγιαρεάλ, ωστόσο ο Εσκουδέρο στο 34' έφερε το ματς στα ίσα. Ωστόσο, στις καθυστερήσεις του α' μέρους οι γηπεδούχοι πήραν ξανά προβάδισμα, αυτή τη φορά με τον Πάου Τόρες. Η Σεβίλλη έγινε πιο επιθετική στην επανάληψη και στο 63' ο Μουνίρ διαμόρφωσε το 2-2.