Αζάρ: «Νιώθω καλά στη Ρεάλ αλλά δεν αγωνίζομαι αρκετά»

Στον χρόνο συμμετοχής που έχει στη Ρεάλ Μαδρίτης αναφέρθηκε ο Έντεν Αζάρ μετά τη νίκη του Βελγίου κόντρα στην Ουαλία.

Το Βέλγιο κατάφερε να κερδίσει την αξιόμαχη Ουαλία (2-1) για την 5η αγωνιστική του UEFA Nations League με τον Έντεν Αζάρ να παίζει για 65 λεπτά στο συγκεκριμένο ματς.

Μετά το τέλος του αγώνα, ο ίδιος αναφέρθηκε στον χρόνο συμμετοχής που έχει στη Ρεάλ Μαδρίτης, δείχνοντας πως θέλει να παίρνει παραπάνω λεπτά ώστε να είναι έτοιμος για το Παγκόσμιο Κύπελλο.

Συγκεκριμένα είπε: «Αυτή τη στιγμή είναι αρκετά δύσκολα γιατί θέλω να παίζω όμως δεν παίζω. Νιώθω καλά στη Ρεάλ αλλά δεν αγωνίζομαι αρκετά. Όταν παίζω, παίζω πολύ καλά. Είναι ένα λεπτό ζήτημα, θέλω να αγωνίζομαι περισσότερο.

Θα ήθελα να σημειώσω τον μεγαλύτερο αριθμό σε λεπτά συμμετοχής που μπορώ για να είμαι σε φόρμα για το Παγκόσμιο Κύπελλο». Να θυμίσουμε πως ο Βέλγος μεσοεπιθετικός μετράει τέσσερις συμμετοχές σε όλες τις διοργανώσεις μέχρι στιγμής με ένα γκολ και μία ασίστ.