Ράγιο Βαγιεκάνο - Μαγιόρκα 3-1: Εμφατική επιστροφή στις νίκες

Η Ράγιο Βαγιεκάνο έκαμψε με άνεση την αντίσταση της Μαγιόρκα και με τη νίκη 3-1 ανέβηκε στην 6η θέση της La Liga.

Από τα πρώτα κιόλας λεπτά φάνηκε πως το ματς είχε πρωταγωνιστή και εν τέλει ξεκάθαρο νικητή. Η Μαγιόρκα δεν άντεξε τον ρυθμό της Ράγιο Βαγιεκάνο και... παρασύρθηκε από το μαδριλένικο ρεύμα, με τους γηπεδούχους να παίρνουν τη νίκη 3-1 και να φιγουράρουν με άνεση στις ευρωπαϊκές θέσεις. Το σκορ άνοιξε μόλις στο 16΄ο Γκουαρδιόλα προτού ο Τρόχο ανεβάσει τον δείκτη του σκορ στο 2-0 τέσσερα λεπτά αργότερα. Ο ίδιος παίκτης διαμόρφωσε το 3-0 στο 63, με την Μαγιόρκα απλώς να βάζει το γκολ της τιμής με τον Πρατς (89΄).

Μάθε πού θα δεις ζωντανά όλους τους αγώνες σήμερα μέσα από το υπερπλήρες Πρόγραμμα TV του Gazzetta.