Οσασούνα - Γρανάδα 1-1: «Χ»αμένο έδαφος για την κορυφή... (vid)

Η Γρανάδα έβαλε φρένο στην εντυπωσιακή πορεία της Οσασούνα (1-1) και δεν της επέτρεψε να πατήσει κορυφή.

Μια ανάσα από τη κορυφή της La Liga βρέθηκε η Οσασούνα, όμως τελικά το εμπόδιο της Γράναδα αποδείχθηκε απροσπέλαστο στο «Ελ Σαδάρ» με αποτέλεσμα να αρκεστεί στη δεύτερη θέση. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Άβιλα στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, όμως η αποβολή του Κότε (74΄) περιέπλεξε τα πράγματα για την Οσασούνα που πάλευε μέχρι τα τελευταία λεπτά για να κρατήσει το υπέρ της αποτέλεσμα. Το γκολ του Μοντόρο όμως λίγες στιγμές πριν την εκπνοή έβαλε φρένο στις ελπίδες των γηπεδούχων, με τη Γρανάδα να αποδρά στο... παρά ένα με τον βαθμό.