Θέλτα - Γρανάδα 1-0: Δεύτερη «ανάσα» με Σουάρεθ στο 90+4' (vid)

Ο Ντένις Σουάρεθ έδωσε τη λύση για τη Θέλτα στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων και το δεύτερο σερί της τρίποντο στη φετινή σεζόν, ρίχνοντας την Γρανάδα στη ζώνη του υποβιβασμού.

Ήταν να μην κάνει σεφτέ η Θέλτα στη φετινή σεζόν. Μετά το πρώτο τρίποντο στην έδρα της Λεβάντε, η ομάδα του Βίγκο ανάσανε ακόμα πιο καθαρά, αν και χρειάστηκε ένα 90λεπτο και... βάλε για να αποβάλει την πίεση και να επικρατήσει της Γρανάδα. Με τον Ιάγο Άσπας να δέχεται «στοπ» από τον Μαξιμιάνο σε εκτέλεση πέναλτι στο 73' (εκπληκτική απόκρουση του Πορτογάλου κίπερ), οι γηπεδούχοι είδαν τον Ντένις Σουάρεθ να ντύνεται τελικά ο ήρωας του 94ου λεπτού, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ (1-0) το οποίο απομάκρυνε την ομάδα του Εντουάρντο Κοουδέτ από την επικίνδυνη ζώνη κι έριξε αντ' αυτού εντός της τη Γρανάδα, η οποία ακόμη αγνοεί τη νίκη...