Λουτσέσκου: «Το ματς έπρεπε να πάει στην παράταση» (vid)

Ο Ρουμάνος τεχνικός εξέφρασε την άποψη πως ο τελικός του Κυπέλλου έπρεπε βάση εικόνας να πήγαινε στην παράταση.

Ο Λουτσέσκου μιλώντας στη COSMOTE TV επισήμανε μεταξύ άλλων για:

Τον τελικό: Πρώτα πρέπει να συγχαρούμε τον αντίπαλο. Εμείς αρχίσαμε να είμαστε καλύτεροι από το 60' και μετά. Είχαμε ευκαιρίες. Έχουμε παίξει 60 παιχνίδια, πολύ περισσότερα από τον Παναθηναϊκό. Το ματς έπρεπε τουλάχιστον να πάει στην παράταση.

Ειδικότερα ο Λουτσέσκου σχολίασε: «Έχω πολλές σκέψεις: είναι πιο σύνθετη ανάλυση, αρχικά θέλω να συγχαρώ τον Παναθηναϊκό, στα πρώτα 30 λεπτά δεν είχαμε την κατάλληλη ενέργεια και παρουσία στο γήπεδο για να ανταπεξέλθουμε. Μετά κυριαρχήσαμε στο παιχνίδι. Στα λεπτά κυριαρχίας του Παναθηναϊκού δεν υπήρχαν καθαρές ευκαιρίες. Κάναμε περισσότερες αλλά δεν καταφέραμε να σκοράρουμε.

Ένας τελικός κρίθηκε από ένα τέτοιο πέναλτι: είχαμε 16-17 παιχνίδια περισσότερα από τον αντίπαλο. Μας βγήκε η κούραση. Τουλάχιστον θεωρώ ότι το παιχνίδι έπρεπε να πάει στην παράταση».

@Photo credits: INTIME