Ολυμπιακός - Παναιτωλικός: Εξαιρετική μπαλιά Μπαρμπόσα και 1-1 ο Καρέλης (vid)

Ο Παναιτωλικός στο 85ο λεπτό του προημιτελικού με τον Ολυμπιακό κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1-1 και έδωσε (προσωρινά) σκορ πρόκρισης στους Αγρινιώτες.

Ο Μπαντιουγκού Φαντιγκά είχε ανοίξει το σκορ στο πρώτο ημίχρονο του προημιτελικού του Κυπέλλου Ελλάδος ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον Παναιτωλικό, όμως οι Αγρινοώτες κατάφεραν να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα στο 85'. Ο Έλντερ Μπαρμπόσα, ο οποίος είχε μπει στο παιχνίδι ως αλλαγή τρία λεπτά αργότερα (82') έκανε μια εξαιρετική μπαλιά, ο Νίκος Καρέλης έφυγε ανάμεσα σε Παπαδόπουλο - Μπα και νίκησε τον Τζολάκη για το 1-1. Θυμίζουμε πως ο πρώην επιθετικός του Παναθηναϊκού και του ΠΑΟΚ είχε σκοράρει και στη νίκη των Αγρινιωτών στο πρώτο παιχνίδι του ζευγαριού.