bwin
 
 
ΔΕΙΤΕ ΤΑ LIVE
Γ' Εθνική: Ο Πανιώνιος έκανε το «πέντε στα πέντε»

Γ' Εθνική: Ο Πανιώνιος έκανε το «πέντε στα πέντε»

Ο Γροντής στο Πανιώνιος - Μαρκό

Νικηφόρα συνέχισε στη Γ' Εθνική ο Πανιώνιος, ο οποίος επικράτησε 1-0 της Μαρκό χάρη σε πέναλτι του Γροντή. Τρίποντο και για τον Ηρακλή, 0-1 τον Νέστο Χρυσούπολης.

Την πέμπτη του νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια κατέκτησε στον 6ο όμιλο της Γ' Εθνικής ο Πανιώνιος. Η ομάδα της Νέας Σμύρνης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γροντή στο 54' επικράτησε 1-0 της Μαρκό. Για τον 1ο όμιλο ο Ηρακλής πέρασε νικηφόρα (0-1) από την έδρα του Νέστου Χρυσούπολης.

Στον αγώνα ΠΟ Ελασσόνας - ΑΟ Σελλάνων, ο Γιώργος Γερεντές τραυματίστηκε στο 78' και το ματς ξεκίνησε μετά από μια ώρα, λόγω της καθυστέρησης του ασθενοφόρου!

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

6η αγωνιστική

1ος όμιλος

Αναγέννηση Θαλασσιάς-Απόλλων Παραλιμνίου 0-2 
Νέστος Χρυσούπολης-Ηρακλής 0-1 
Αλεξανδρούπολη FC-Εθνικός Σοχού 0-3 
Πανδραμαϊκός-ΑΕ Εύοσμου 0-0 
Αετός Οφρυνίου-ΑΕ Αμπελοκήπων 4-0 
Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου-Ορφέας Ξάνθης 0-3 α.α
Άρης Αβάτου-Ελπίδα Σαπών 0-0 
ΑΕ Διδυμότειχου-Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου 2-0 

2ος όμιλος
Αγροτικός Αστέρας-ΠΑΟ Κουφαλίων 2-0 
Νίκη Αγκαθιάς-Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας 0-2 
ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας-Θύελλα Σαρακηνών 0-2 
Θερμαϊκός-ΠΟ Νέας Καλλικράτειας 4-1 
Αναγέννηση Πλαγιάς-Μακεδονικός 0-0 
Εδεσσαϊκός-Εθνικός Γιαννιτσών 3-1 
ΑΣ Αναγέννηση Γιαννιτσών-Αετός Βαρβάρας 3-0 

Ρεπό: Ποσειδώνας Μηχανιώνας

3ος όμιλος
ΑΣ Μετέωρα-Ατρόμητος Παλαμά 1-1 
Κοζάνη-Ερμής Αμυνταίου 2-2 
Δίας Δίου-ΑΕ Καρίτσας 0-0 
ΠΟ Φήκης-Εθνικός Νέου Κεραμιδίου 1-0 
Αετός Μακρυχωρίου-Μακεδονικός Φούφα 3-0 
Αναγέννηση Καρδίτσας-Οικονόμος Τσαριτσάνης 6-0 
ΠΟ Ελασσόνας-ΑΟ Σελλάνων 0-1 

Ρεπό: Ηρακλής Λάρισας

4ος όμιλος
ΓΣ Αλμυρού-Φωκικός 2-1 
Ηρακλής Ψαχνών-Οπούντιος Μαρτίνου 3-0 α.α
ΑΠΟ Αταλάντη-Νέα Αρτάκη 1-3 
Θησές Αγριάς-Αμβρυσσέας Διστόμου 1-0 
ΑΟ Υπάτου-Διαγόρας Στεφανοβικείου 1-0 

Ρεπό: Δήμητρα Ευξεινούπολης

5ος όμιλος – 5η αγωνιστική
ΑΕ Λευκίμμης-Αναγέννηση Άρτας 3-0 
Θύελλα Κατσικάς-ΠΑΣ Πρέβεζα 0-0 
ΑΕ Μεσολογγίου-ΟΦΑΜ 0-1 
Τηλυκράτης Λευκάδας-Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας 1-0 
ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου-Αστέρας Καληράχης 3-1 
Αμβρακικός Λουτρού-Παναγρινιακός 0-0 
ΠΑΣ Θύελλα-Κέρκυρα 2-4 

6ος όμιλος – 5η αγωνιστική
Φωστήρας-Πανναξιακός 1-0 
Εθνικός-Αήττητος Σπάτων 0-0 
ΑΕ Μοσχάτου-Προοδευτική 0-0
Πανιώνιος-Μαρκό 1-0 
Ηλιούπολη-Χαραυγιακός 2-0 

Ρεπό: ΑΕ Μυκόνου

7ος όμιλος
Άρης Σκάλας-Πανγυθεατικός 1-1 
Φοίνικας Νέας Επιδαύρου-Κορωνίδα Κοιλάδας 1-1 
Ερμιονίδα-ΠΑΟ Ρουφ 0-1 
Μολαϊκός-Ερμής Μελιγούς 2-1 
Ατρόμητος Χιλιομοδίου-Πανναυπλιακός 3-2 
Άγιος Ιερόθεος-Παναρκαδικός 0-1 

Ρεπό: Κηφισιά

8ος όμιλος
ΑΟ Πυλίου Κω-Αιολικός 1-0 
Πυθαγόρας ΑΨΕΣ-Αίας Σαλαμίνας 0-6 
Ακράτητος-Μικρασιατική Χίου 2-0 
Αετός Λουτρών-ΑΟ Καραβάς 0-0 
Πανελευσινιακός-Κερατσίνι 3-0 
Θύελλα Ραφήνας-Αστέρας Βάρης 0-0 

9ος όμιλος
Παλληξουριακός-Παναιγιάλειος 0-2 
Αίας Γαστούνης-Εθνικός Σκουλικάδου 2-3 
ΑΠΣ Ζάκυνθος-ΑΟ Τσιλιβή 1-0 
ΑΟ Διαβολιτσίου-ΠΑΟ Βάρδας 3-1 
Ναυπακτιακός Αστέρας-Αχαΐκη 1-1 
Θύελλα Πατρών-Πάμισος Μεσσήνης 0-0 

Ρεπό: Διαγόρας Βραχνεΐκων

10ος όμιλος
Αστέρας Ρεθύμνου-Ατσαλένιος 1-2 
ΑΕ Νεάπολης-Γιούχτας 0-1 
Αλμυρός Γαζίου-ΑΟ Δαμάστα 1-0 
ΑΟ Παλαιόχωρας-Ηρόδοτος 0-3 α.α
Πλατανιάς-Άρης Ρεθύμνου 3-0 α.α
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ-Πόρος 6-1 
Άγιος Νικόλαος-Ρεθυμνιακός 2-0 
Άρης Σούδας-Αναγέννηση Ιεράπετρας 3-0