Γ' Εθνική: Φινάλε στο πρωτάθλημα, οι πέντε πρωταθλητές που μπαίνουν στα μπαράζ ανόδου

Newsroom
οφη

bet365

Το πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής ολοκληρώθηκε, με τους πέντε πρώτους στους ομίλους να μπαίνουν στο ειδικό πρωτάθλημα για να διεκδικήσουν την άνοδο.

Η Γ' Εθνική στους πέντε ομίλους ολοκληρώθηκε, με πέντε ομάδες να τερματίζουν στην κορυφή της βαθμολογίας και να μπαίνουν στα μπαράζ ανόδου. Τα αποτελέσματα είναι τα εξής:

1ος όμιλος

Καβάλα – Απόλλων Παραλιμνίου 3-0
Θερμαϊκός Θέρμης – Καμπανιακός 0-0
Ποσειδώνας Μηχανιώνας - Άρης Αβάτου 1-0
Πανθρακικός – Αγροτικός Αστέρας 2-2
Πανδραμαϊκός – Δόξα Δράμας 2-3
Μ.Αλεξ.Ορφανίου – Αλεξανδρούπολη 1-1
Νέστος Χρυσούπολης – Βύρων Καβάλας 1-1
Ρεπό: Ορφέας Ξάνθης

2ος όμιλος

Αγγελοχώρι – Μακεδονικός Φούφα 6-0
Ολυμπιακός Βόλου – ΠΑΟΚ Κρηστώνης 0-1
Πιερικός – ΠΟ Ελασσόνας 1-1
ΑΟ Χανιώτης – ΑΕΠ Κοζάνης 3-2
Κοζάνη – Εδεσσαϊκός 3-1 (16' Κάτανας, 81-88' Κανούλας / 12' Αναστασιάδης)
Καστοριά – ΓΑΣ Σβορώνος 4-0
Δωτιέας Αγιάς – Εθνικός Ν. Κεραμιδίου 3-4

3ος όμιλος

Απόλλων Πάργας – ΑΟ Υπάτου 1-3
ΠΟ Φήκης – Τηλυκράτης 2-1
Πανελευσινιακός – Αστέρας Πετριτή 5-0
ΑΕ Λευκίμμης – Βύζας Μεγάρων 2-4
Παναγρινιακός – Τρίκαλα 6-3
Διγενής Νεοχωρίου – Ναυπακτιακός 3-0 α.α.
Ζάκυνθος – ΑΟ Χαλκίς 3-0 α.α.

4ος όμιλος

Αιολικός – Πανιώνιος 2-1
Πανηλειακός – ΑΕ Ερμιονίδας 2-1
Φοίνικας Ν.Επιδαύρου – Πανγυθεατικός 3-0
ΑΟ Πυλίου – Ιάλυσος 1-1
ΑΠΣ Πάτραι – Παναργειακός 0-2
ΑΟ Διαβολιτσίου – Αίας Γαστούνης 0-2 (85' Κουλούρης, 86' Κάρδαρης)
Ρόδος – ΑΕ Μυκόνου 3-0 α.α.

5ος όμιλος

Γιούχτας – Εθνικός 0-0
ΑΟ Τυμπακίου – ΑΕ Μοσχάτου 3-4
ΑΠΟ Κερατσίνι – ΑΟ Αγίου Νικολάου 0-1
ΑΟ Αγίας Παρασκευής – Αλμυρός 1-0
ΑΟ Πόρου – ΓΣ Μαρκό 1-0
Θύελλα Ραφήνας – Άγιος Ιερόθεος 7-0
Άρης Πετρούπολης – Φωστήρας 1-1

Από τους πέντε ομίλους, οι πρωταθλήτριες ομάδες που θα συμμετάσχουν τα μπαράζ ανόδου στη Superleague 2 είναι:

1ος όμιλος: Καμπανιακός
2ος όμιλος: Κοζάνη
3ος όμιλος: Τηλυκράτης Λευκάδας
4ος όμιλος: Αιολικός
5ος όμιλος: Γιούχτας

Από εκεί και πέρα έχει γίνει και γνωστό το πρόγραμμα των μπαράζ, όπου θα τοποθετηθούν οι πέντε ομάδες και θα γίνουν συνολικά δέκα αγωνιστικές, όπου την άνοδο θα κερδίσουν οι τέσσερις πρώτες.

1η Αγωνιστική

Γιούχτας – Κοζάνη
Καμπανιακός – Αιολικός
Ρεπό: Τηλυκράτης Λευκάδας

2η Αγωνιστική

Κοζάνη – Καμπανιακός
Αιολικός – Τηλυκράτης Λευκάδας
Ρεπό: Γιούχτας

3η Αγωνιστική

Καμπανιακός – Γιούχτας
Τηλυκράτης Λευκάδας – Κοζάνη
Ρεπό: Αιολικός

4η Αγωνιστική

Γιούχτας – Τηλυκράτης Λευκάδας
Κοζάνη – Αιολικός
Ρεπό: Καμπανιακός

5η Αγωνιστική

Αιολικός – Γιούχτας
Τηλυκράτης Λευκάδας – Καμπανιακός
Ρεπό: Κοζάνη

 

Γ' ΕΘΝΙΚΗ Τελευταία Νέα