Τα αποτελέσματα της Γ' Εθνικής

Newsroom
Τα αποτελέσματα της Γ' Εθνικής

bet365

Μεγάλα παιχνίδια στην Γ' Εθνική με τον Πανιώνιο να επικρατεί με 4-2 του Ατσαλένιου και τον Φοίνικα Επιδαύρου να συνεχίζει την νικηφόρα πορεία του επικρατώντας και της Σαντορίνης με 2-1.

Φουλ πρόγραμμα είχαμε στους 7 ομίλους της Γ' Εθνικής, με τις περισσότερες ομάδες να μας προσφέρουν πλούσιο θέαμα. Στον πρώτο όμιλο μετά το 4 στα 4 ο Άρης Αβάτου γνώρισε την πρώτη του ήττα και μάλιστα εντός έδρας από την Αλεξανδρούπολη με 2-1. Πρώτη ήττα και για τον Μακεδονικό στον 2ο καθώς έχασε εκτός έδρας από την Θύελλα Σαρακηνών. Από τα υπόλοιπα παιχνίδια και τους ομίλους ξεχωρίζει η νίκη του Φοίνικα Νέας Επιδαύρου επί της Σαντορίνης (2-1) με την οποία έκανε το 4 στα 4, αλλά και το 4-2 του Πανιωνίου επί του Ατσαλένιου.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

1ος όμιλος

Θερμαϊκός Θέρμης-Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου 3-0

Απόλλων Παραλιμνίου-Νέστος Χρυσούπολης 3-0

Εθνικός Σοχού-Αναγέννηση Πλαγιάς 2-0

Άρης Αβάτου-Αλεξανδρούπολη FC 1-2

Πανδραμαϊκός-Δόξα Δράμας 0-0

Αγροτικός Αστέρας-Ορφέας Ξάνθης 4-1 (20/11)

2ος όμιλος

Αναγέννηση Γιαννιτσών-ΟΦΑΜ 1-2 τελικό

Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων-Ηρακλής Αμπελοκήπων 2-0

Αστέρας Καληράχης-Ποσειδώνας Μηχανιώνας 2-0

Θύελλα Σαρακηνών-Μακεδονικός 1-0

ΑΕΠ Κοζάνης-ΦΣ Κοζάνη 0-0

ΑΕ Λευκίμμης-Εδεσσαϊκός 2-3

3ος όμιλος

Νέα Αρτάκη-Αταλάντη 3-2

Δήμητρα Ευξεινούπολης-Ατρόμητος Παλαμά 1-0

Εθνικός Νέου Κεραμιδίου-Ηρακλής Λάρισας 0-0

Αμβρυσσέας Διστόμου-ΠΟ Ελασσόνας 1-0

ΑΟ Υπάτου-ΠΟ Φήκης 0-1

Αετός Μακρυχωρίου-Θησέας Αγριάς 0-3 α.α.

4ος όμιλος - 6η αγωνιστική

Αχέρων Καναλακίου-Εθνικός Σκουλικάδου 2-1

Αναγέννηση Άρτας-ΠΑΟ Βάρδας 1-0

Παναγρινιακός-ΑΟ Διαβολιτσίου 0-0

Διαγόρας Βραχνεΐκων-Παναχαϊκή 1-2

Αίας Γαστούνης-Παναιγιάλειος 1-0

Ναυπακτιακός Αστέρας-Αμβρακικός Λουτρού 3-0 α.α.

Ρεπό: Τηλυκράτης Λευκάδας

5ος όμιλος

Άρης Σκάλας-ΑΕ Μυκόνου 2-1

Φοίνικας Νέας Επιδαύρου-Σαντορίνη 2-1

Φωστήρας-Παναρκαδικός 2-1

Ερμής Μελιγούς-Ερμιονίδα 0-0

Ηλιούπολη-Χαραυγιακός 4-0

Ρεπό: Άγιος Ιερόθεος

6ος όμιλος

Αιολικός-Θύελλα Ραφήνας 0-0

ΑΟ Πυλίου Κω-Πανελευσινιακός 1-4

Άστερας Βάρης-Κερατσίνι 0-3

Αίας Σαλαμίνας-Αήττητος Σπάτων 1-2

Προοδευτική-ΑΟ Καραβάς 2-0

Ρεπό: Εθνικός

7ος όμιλος

ΠΑΟ Ρουφ-Γιούχτας 2-0

Πανιώνιος-Ατσαλένιος 4-2

ΑΕ Νέαπολης-Άγιος Νικόλαος 1-3

Αναγέννηση Ιεράπετρας-Άρης Σούδας 1-4

Πόρος-Αλμυρός Γαζίου αναβλ.

Μάθε πού θα δεις ζωντανά όλους τους αγώνες σήμερα μέσα από το υπερπλήρες Πρόγραμμα TV του Gazzetta.

@Photo credits: eurokinissi

Γ' ΕΘΝΙΚΗ NEWS FEED