Οι Ομιλοι της Γ' Εθνικής

Newsroom
Οι Ομιλοι της Γ' Εθνικής

bet365

Οι 7 πρωταθλητές θα συγκροτήσουν στο φινάλε έναν νέο Ομιλο όπου σε μονά ματς οι 4 πρώτοι θα ανέβουν στη Super League 2. Στον 7ο ο Πανιώνιος, μέσα η Δόξα, εκτός Ζάκυνθος, Ασπρόπυργος, Καβάλα.

Καταρτίστηκαν σήμερα (15/10) οι Ομιλοι της Γ' Εθνικής, ενώ έγινε και η κλήρωση του νέου πρωταθλήματος. Από τις ομάδες που δεν συνεχίζουν στην SL2 και εσχάτως είχαν σχετικό «δικαστικό αγώνα» η Δόξα Δράμας δήλωσε συμμετοχή, σε αντίθεση με Ζάκυνθο, Ασπρόπυργο, Καβάλα που δεν συμπεριλήφθηκαν, για δικούς τους λόγους, στο γκρουπ.

Οι συνολικά 81 ομάδες χωρίστηκαν σε 7 ομίλους και οι πρώτοι κάθε γκρουπ θα συγκροτήσουν στο φινάλε τους έναν νέο όμιλο όπου σε μονά ματς (6, 3 εντός/3 εκτός) θα διεκδικήσουν τα 4 εισιτήρια της ανόδου στην SL2. Αντίθετα 33 θα υποβιβαστούν στα τοπικά.

Οι Ομιλοι
1ος (υποβιβάζονται 5): Αλεξανδρούπολη FC, Αρης Αβάτου, Ορφέας Ξάνθης, Νέστος Χρυσούπολης, Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου, Πανδραμαϊκός, Δόξα Δράμας, Απόλλων Παραλιμνίου, Αγροτικός Αστέρας, Θερμαϊκός Θέρμης, Εθνικός Σοχού, Αναγέννηση Πλαγιάς.

Δείτε ΕΔΩ το πρόγραμμα του 1ου ομίλου

2ος (υποβιβάζονται 5): Ηρακλής Αμπελοκήπων, Μακεδονικός, Ποσειδώνας Μηχανιώνας, Εδεσσαϊκός, Αναγέννηση Γιαννιτσών, Θύελλα Σαρακηνών, Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων, ΑΕΠ Κοζάνης, ΦΣ Κοζάνη, Αστέρας Καληράχης, ΑΕ Λευκίμμης, ΟΦ Αγίου Ματθαίου (ΟΦΑΜ).

Δείτε ΕΔΩ το πρόγραμμα του 2ου ομίλου

3ος (υποβιβάζονται 5): Εθνικός Νέου Κεραμιδίου, Ατρόμητος Παλαμά, Ηρακλής Λάρισας, Αετός Μακρυχωρίου, ΠΟ Ελασσόνας, ΠΟ Φήκης, Θησέας Αγριάς, Δήμητρα Ευξεινούπολης, Βοιωτία: ΑΟ Υπάτου, Αμβρυσσέας Διστόμου, Νέα Αρτάκη, Φθιώτιδα: ΑΠΟ Αταλάντη.

Δείτε ΕΔΩ το πρόγραμμα του 3ου ομίλου

4ος (υποβιβάζονται 6): Παναχαϊκή, Διαγόρας Βραχνεΐκων, Παναιγιάλειος, ΑΟ Διαβολιτσίου, ΠΑΟ Βάρδας, Αίας Γαστούνης, Ναυπακτιακός Αστέρας, Παναγρινιακός, Αμβρακικός Λουτρού, Τηλυκράτης Λευκάδας, ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου, Εθνικός Σκουλικάδου,Αναγέννηση Άρτας.

Δείτε ΕΔΩ το πρόγραμμα του 4ου ομίλου

5ος (υποβιβάζονται 4): Ηλιούπολη, Χαραυγιακός, Φωστήρας, Αγιος Ιερόθεος, Παναρκαδικός, Ερμής Μελιγούς, Αργολίδα: ΑΕ Ερμιονίδας, Φοίνικας Νέας Επιδαύρου, Άρης Σκάλας, ΑΕ Μυκόνου, ΑΣ Σαντορίνη 2020.

Δείτε ΕΔΩ το πρόγραμμα του 5ου ομίλου

6ος (υποβιβάζονται 4): ΑΠΟ Κερατσίνι, Αίας Σαλαμίνας, ΑΟ Καραβάς, Εθνικός, Προοδευτική, Θύελλα Ραφήνας, Αστέρας Βάρης, Αήττητος Σπάτων, Αιολικός, Πανελευσινιακός, Δίας ΑΕ Πυλίου Κω.

Δείτε ΕΔΩ το πρόγραμμα του 6ου ομίλου

7ος (υποβιβάζονται 4): Γιούχτας, Ατσαλένιος, ΑΟ Πόρου, Αλμυρός Γαζίου, ΑΟ Αγίου Νικολάου, ΑΕ Νεάπολης, Αναγέννηση Ιεράπετρας, Αρης Σούδας, Πανιώνιος, Αθήνα: ΠΑΟ Ρουφ.

Δείτε ΕΔΩ το πρόγραμμα του 7ου ομίλου

Μάθε πού θα δεις ζωντανά όλους τους αγώνες σήμερα μέσα από το υπερπλήρες Πρόγραμμα TV του Gazzetta.

@Photo credits: INTIME

Γ' ΕΘΝΙΚΗ NEWS FEED