Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Λίβερπουλ: Το buzzer beater του 21χρονου Ντιαλό (vid)

Ντιαλο

Ο νεαρός Αμάντ Ντιαλό βρήκε δίχτυα στο 120' του ντέρμπι της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με τη Λίβερπουλ και έστειλε τους Κόκκινους Διαβόλολους στα ημιτελικά του FA Cup.

Απίθανη εξέλιξη στον προημιτελικό του Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με τη Λίβερπουλ στο «Ολντ Τράφορντ»! Οι Reds ανέκτησαν το προβάδισμα τους στο τελευταίο λεπτό του πρώτου μέρους της παράτασης, ο Ράσφορντ ισοφάρισε και στο 120 ο νεαρός Αμάντ Ντιαλό πέτυχε το γκολ της ζωής του και έστειλε τους Κόκκινους Διάβολους στα ημιτελικά του FA Cup.

Η Λίβερπουλ είχε το κόρνερ, Έλιοτ και Έντο έχασαν την μπάλα σε νευραλκγικό σημείο, ο Ντιάλο έκλεψε την μπάλα, ο Γκαρνάτσο ξεχύθηκε στην κόντρα, πάσαρε ξανά στον Ιβοριανό και αυτός σούταρε με το αριστερό στη γωνία για το 4-3. Ο 21χρονος εξτρέμ έβγαλε τη φανέλα του για να πανηγυρίσει και αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα, όμως μικρή σημασία έχει αυτό για την ημέρα των ονείρων του.