Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Λίβερπουλ: Ο Άντονι έστειλε το ντέρμπι στην παράταση με το δεύτερο γκολ του στη σεζόν (vid)

Αντονι

Ο Άντονι σκόραρε στο 87ο λεπτό του ντέρμπι της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με τη Λίβερπουλ, πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης και έστειλε τις δυο ομάδες στην παράταση.

Ο Άντονι πέρασε ως αλλαγή στο 71ο λεπτό του ντέρμπι της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με τη Λίβερπουλ στο «Ολντ Τράφορντ» για τα προημιτελικά του FA Cup και έδωσε τη λύση στους Κόκκινους Διαβόλους. Στο 87' η μπάλα κόντραρε μέσα στην περιοχή μετά το σουτ του Γκαρνάτσο και ο Βραζιλιάνος με ωραίο γυριστό σουτ νίκησε τον Κέλεχερ για το 2-2.

Αυτό ήταν μόλις το δεύτερο γκολ του 24χρονου εξτρέμ σε 30 εμφανίσεις του την τρέχουσα σεζόν, ενώ έχει δώσει και μια ασίστ. Το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το τέλος της κανονικής διάρκειας, ο Ράσφορντ έχασε τρομερή ευκαιρία στην τελευταία φάση των καθυστερήσεων και οι δυο ομάδες οδηγήθηκαν στην παράταση.