FA Cup: Αμυντικός της Τόρκι έπαθε «black out» και πέτυχε... αυτογκολάρα (vid)

Ο αμυντικός της Τόρκι Μαρκ Έλις στο 7ο λεπτό της αναμέτρησης με την Ντέρμπι Κάουντι έπαθε «black out» και... εκτέλεσε τον τερματοφύλακα της ομάδας του με σεντερφορίσια κεφαλιά.

Απίθανο «blooper» από τον αμυντικό της Τόρκι, Μαρκ Έλις. Στο 7ο λεπτό του επαναληπτικού αγώνα, στην έδρα της Ντέρμπι Κάουντι, για τον πρώτο γύρο του FA Cup, ο Ρόμπερτς έβγαλε μια σέντρα από τα αριστερά και ο 34χρονος στόπερ έπαθε «black out» και με μια κεφαλιά... σέντερ φορ εκτέλεσε τον τερματοφύλακα της ομάδας του για το 1-0.

Η Ντέρμπι Κάουντι της League One κυριάρχησε στο ματς και συνέτριψε την ερασιτεχνική Τόρκι με 5-0. Το πιο εντυπωσιακό γκολ ήταν το τέταρτο με τον 19χρονο σέντερ φορ Λιούις Ντόμπιν να βρίσκει δίχτυα με αδιανότητο βολέ εκτός περιοχής.