Ομόνοια - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Ασίστ ο Ρονάλντο και γκολ ο Ράσφορντ, άμεση απάντηση και ξανά στο ματς οι Κύπριοι! (vid)

Γιάννης Αρώνης

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ σκόραρε με ασίστ Ρονάλντο και δράστη τον Ράσφορντ, όμως η Ομόνοια βρήκε αμέσως απάντησε με τον Παναγιώτου, μείωσε σε 2-3 και μπήκε και πάλι στο ματς!

Εξαιρετικό παιχνίδι στην Λευκωσία ανάμεσα στην Ομόνοια και την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, με τους «Κόκκινους Διαβόλους» να ανατρέπουν την κατάσταση μετά το γκολ του Ανσαριφάρντ που άνοιξε το σκορ και να προηγούνται με 1-2. Στη συνέχεια και συγκεκριμένα στο 84' ο Κριστιάνο Ρονάλντο έκανε την σέντρα-σουτ και ο Ράσφορντ πετάχτηκε στο δεύτερο δοκάρι για το 3-1, φαινομενικά απλοποιώντας τα πράγματα για την ομάδα του Τεν Χαγκ.

Πριν όμως κοπάσουν τα πανηγύρια, ο Νικόλας Παναγιώτου στο επόμενο λεπτό μείωσε εκ νέου σε 2-3 πλασάροντας τον Ντε Χέα μετά την πάσα του Κακκουλή, δίνοντας ιδιαίτερο ενδιαφέρον στα τελευταία λεπτά του ματς.