![Εθνική Ελλάδος: «Πετάει» για Γεωργία η «γαλανόλευκη»](/sites/default/files/2023-06/greece_640.png)
Εθνική Ελλάδος: «Πετάει» για Γεωργία η «γαλανόλευκη»
![ΕΛΛΑΔΑ](/sites/default/files/styles/article_main_image/public/2024-03/6163563.jpg?itok=hMLCGjvC)
Στο «Ελευθέριος Βενιζέλος» με προορισμό την Τιφλίδα βρίσκεται η Εθνική Ελλάδος ενόψει του μεγάλου τελικού με τη Γεωργία.
Σε ρυθμούς τελικού έχει ήδη μπει η Εθνική Ελλάδος. Μετά την άνετη νίκη απέναντι στο Καζακστάν, η Εθνική Ελλάδας θα αντιμετωπίσει τη Γεωργία εκτός έδρας (26/03, 19:00) με στόχο την πρόκριση στα τελικά του Euro.
Η αποστολή της «γαλανόλευκης» έφτασε στο «Ελευθέριος Βενιζέλος» με προορισμό την Τιφλίδα, όπου θα διεκδικήσει το εισιτήριο για το Euro που θα διεξαχθεί στα γήπεδα της Γερμανίας.
Ο Γκουστάβο Πογέτ και οι ποδοσφαιριστές του θα αναχωρήσουν λίγο μετά τις 15:00 από την Αθήνα με προορισμό την πρωτεύουσα της Γεωργίας.
@Photo credits: eurokinissi