Φοβερό: Το Κροατία - Ισπανία και το Γαλλία - Ελβετία από το 3-1 πήγαν στο 3-3!

Απίστευτό και όμως έγινε στο Euro. Τα δύο ματς της Δευτέρας είχαν ίδια ακριβώς διακύμανση στο σκορ!

Το Κροατία - Ισπανία που έληξε 3-5 στην παράταση (3-3 κ.α.) είχε την ίδια ακριβώς εξέλιξη με το παιχνίδι των Γάλλων με την Ελβετία. Δύο αγώνες που ξεκίνησαν από 0-1 για να γίνει μετά το σκορ 3-1 και 3-3!

Οι Κροάτες προηγήθηκαν με το απίθανο αυτογκόλ του Σιμόν όμως μετά οι Ισπανοί αντέδρασαν για το 1-1 για να φτάσουν μετά στο 3-1. Όμως οι Κροάτες βρήκαν χώρους αλλά και δύο γκολ για να πάνε τον αγώνα στην παράταση.

Ίδιο σκηνικό και στο παιχνίδι των Γάλλων με τους Ελβετούς. Οι Ελβετοί πήραν το προβάδισμα και μετά έχασαν πέναλτι με τους Τρικολόρ να κάνουν το come back για το 3-1. Και όμως οι Ελβετοί βρήκαν δίχτυα άλλες δύο φορές για το 3-3 και έτσι η αναμέτρηση πήγε παράταση!