Γαλλία - Ελβετία: Ο Γκαβράνοβιτς με γκολάρα στο 90' έκανε το 3-3 και έστειλε το ματς στην παράταση (vid)

Ο Μάριο Γκαβράνοβιτς με πανέμορφο γκολ στο 90ό λεπτό ισοφάρισε σε 3-3 για την Ελβετία κόντρα στη Γαλλία, στέλνοντας την πρόκριση στην παράταση.

Η Ελβετία τέθηκε αντιμέτωπη το βράδυ της Δευτέρας (28/6) με τη Γαλλία στο Βουκουρέστι για τους 16 του Euro και με την γκολάρα του Μάριο Γκαβράνοβιτς στο 90ό λεπτό ισοφάρισε σε 3-3 και έστειλε το ματς στην παράταση.

Ο Γκράνιτ Τζάκα πέρασε εκπληκτική κάθετη και ο 31χρονος φορ της Ντινάμο Ζάγκρεμπ, αφού άδειασε τον Πρεσνέλ Κιμπεμπέ, με εξαιρετικό σουτ νίκησε τον Ουγκό Γιορίς και έκανε το 3-3: