Βέλγιο - Ρωσία: Ο Μενιέ το 2-0 σε ανυπεράσπιστη εστία (vid)

Ο Τόμας Μενιέ εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια στην άμυνα των Ρώσων μετά την ασταθή επέμβαση του Σούνιν και έγραψε το 2-0 για το Βέλγιο.

Οι Βέλγοι έχουν κέφια και τιμώρησαν και δεύτερη φορά την αποδιοργανωμένη ρωσική άμυνα πριν από το ημίχρονο. Μετά το γκολ του Λουκάκου και την αφιέρωση με «σ' αγαπώ» στον Κρίστιαν Έρικσεν, τη σκυτάλη πήρε ο Τόμας Μενιέ, ο οποίος είχε περάσει στο ματς ως αλλαγή αντί του Καστάνιε και επτά λεπτά αργότερα χρίστηκε σκόρερ.

Από την ασταθή απόκρουση του Σούνιν, ο Βέλγος μπακ της Ντόρτμουντ βρέθηκε σε θέση βολής μέσα στην περιοχή και σε ανυπεράσπιστη εστία κατέγραψε το 2-0 υπέρ των Δράκων.