Βέλλιος: Έδωσε ασίστ με ψαλίδι, στο γκολ... ψαλίδι για την ισοφάριση της Τσβόλε στην έδρα του Άγιαξ (vid)

Βασίλης Μπαλατσός
Βέλλιος

Ο Απόστολος Βέλλιος έπιασε ψαλίδι μέσα στην περιοχή του Άγιαξ και ο Τάι με δικό του ψαλίδι ισοφάρισε για την Τσβόλε στο 89ο λεπτό του αγώνα στο Άμστερνταμ.

Φοβερή φάση στην αναμέτρηση του Άγιαξ με τη Τσβόλε στη «Γιόχαν Κρόιφ Αρένα» με πρωταγωνιστή τον Απόστολο Βέλλιο. Στο 89ο λεπτό ο Έλληνας σέντερ φορ έπιασε ένα ψαλίδι στη μεγάλη περιοχή και του βγήκε... ασίστ, καθώς ο Τάι με δικό του ψαλίδι έκανε ισοφάρισε σε 2-2, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ. Από την πλευρά του ο Αίας διαμαρτύρεται για χέρι του 31χρονου επιθετικού κατά την προσπάθεια του να πιάσει το γυριστό.

Ο Βέλλιος έχει τρία γκολ και μια ασίστ σε 14 εμφανίσεις του στην τρέχουσα Eredivisie.