Μάντσεστερ Σίτι - Λίβερπουλ: Μέσα σε ένα λεπτό ο Μαχρέζ έβαλε μπροστά τους Πολίτες και ο Σαλάχ ισοφάρισε σε 2-2! (vid)

Ο Ριγιάντ Μαχρέζ δευτερόλεπτα μετά την έναρξη του δεύτερου μέρους έβαλε εκ νέου μπροστά τη Μάντσεστερ Σίτι και ένα λεπτό αργότερα ο Μοχάμεντ Σαλάχ ισοφάρισε σε 2-2.

Αδιανόητος ρυθμός στο μεγάλο ντέρμπι ανάμεσα στη Μάντσεστερ Σίτι και τη Λίβερπουλ για τους «16» του League Cup. Δευτερόλεπτα μετά την έναρξη του δεύτερου μέρους ο Ρόδρι έβγαλε βαθιά μπαλιά, ο Μαχρέζ έκανε άψογο κοντρόλ και με όμορφο πλασέ νίκησε τον Κέλεχερ για το 2-1.

Λίγες στιγμές μετά το γκολ του Αλγερινού ο Τσάμπερλεϊν έβγαλε μαγική βαθιά μπαλιά με το εξωτερικό του ποδιού του, ο Νούνιες έφυγε στην πλάτη της άμυνας, ο Λαπόρτ δεν μπόρεσε να τον προλάβει, ο Ουρουγουανός γύρισε τη μπάλα και ο Σαλάχ με σουτ μέσα από την περιοχή ισοφάρισε εκ νέου για τους Reds.