ΑΕΚ: Χατ-τρικ μέσα σε 13 λεπτά ο Λιβάι Γκαρσία στο 9-0 του Τρινιντάντ

Το Τρινιντάντ και Τομπάγκο διέλυσε με 9-0 τα Μπαρμπέιντος, με τον 24χρονο εξτρέμ της ΑΕΚ να σημειώνει χατ-τρικ μέσα σε 13 λεπτά στο πρώτο ημίχρονο.

Ο Λιβάι Γκαρσία ήταν ο πρωταγωνιστής στο πρώτο ημίχρονο απέναντι στα Μπαρμπέιντος, με το Τρινιντάντ και Τομπάγκο να συντρίβει την αντίπαλό του με το εντυπωσιακό 9-0. Ο 24χρονος εξτρέμ της ΑΕΚ σημείωσε στο πρώτο μέρος χατ-τρικ και μάλιστα μέσα σε διάστημα 13 λεπτών!

Ο Λιβάι άνοιξε το σκορ στο 27', έκανε το 3-0 στο 35', ενώ στο 40' με το τρίτο του προσωπικό τέρμα ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0. Το Τρινιντάντ σκόραρε άλλα πέντε τέρματα στο δεύτερο μέρος για το... εκκωφαντικό 9-0.

Επόμενο φιλικό τεστ για την Εθνική ομάδα του Λιβάι Γκαρσία αυτό με αντίπαλο τη Γουιάνα στις 29 Μαρτίου. Με το χατ-τρικ ο Λιβάι έφτασε τα έξι γκολ σε 30 εμφανίσεις με το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα της χώρας του.

@Photo credits: INTIME