Ρεάλ Μαδρίτης - Οσάσουνα: Ο Βινίσιους χόρεψε... σάμπα και ο Ροντρίγκο άνοιξε το σκορ με το «καλησπέρα» (vid)

real_goal_osasuna

Πριν καν συμπληρωθούν τα δύο πρώτα λεπτά στον τελικό του Copa Del Rey, Βινίσιους και Ροντρίγκο συνδυάστηκαν άψογα και υπέγραψαν το 1-0 της Ρεάλ Μαδρίτης απέναντι στην Οσασούνα.

Εκρηκτικό μπάσιμο της Ρεάλ Μαδρίτης στον τελικό του Copa Del Rey! Μόλις στο 2ο λεπτό, ο Βινίσιους με ένα από τα γνωστά του... χορευτικά σλάλομ «ζάλισε» την άμυνα της Οσασούνα και «σέρβιρε» στον Ροντρίγκο ο οποίος με δυνατό τελείωμα από την καρδιά της περιοχής χάρισε το προβάδισμα στους Μερένγκες.