Copa America: Περού και Ισημερινός ακολούθησαν τη Βραζιλία!

H Βραζιλία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με τον Ισημερινό και μαζί θα βρεθούν στην επόμενη φάση. Διπλό πρόκρισης το Περού.

Η Βραζιλία των πολλών αλλαγών μιας και ήδη είχε προκριθεί παραχώρησε ισοπαλία 1-1 στον Ισημερινό και μαζί θα συνεχίσουν στην επόμενη φάση του Copa America. Βέβαια, το σερί των δέκα νικών σταμάτησε, ωστόσο δεν της κόστισε κάτι. Η Σελεσάο ήταν καλύτερη, μπήκε πιο δυνατά και στο 37ο λεπτό άνοιξε το σκορ με κεφαλιά του Μιλιτάο. Το Εκουαδόρ που «καιγόταν» μπήκε πολύ δυνατά στην επανάληψη και στο 53΄ο Μένα έφερε το ματς στα ίσα. Πολύ καλό παιχνίδι μέχρι το τέλος, με τη Σελεσάο να απειλεί στο 76', όμως ο Βινίσιους δεν μπόρεσε από κοντά να σκοράρει.

Στην επόμενη φάση και το Περού, επικράτησε 1-0 της Βενεζουέλας και πήρε αυτό που ήθελε. Το γκολ του Καρίγιο ήταν αρκετό για τους Περουβιανούς να λυγίσουν το εμπόδιο της αντιπάλου. Η Βενεζουέλα πίεσε, αλλά δεν κατάφερε να πάρει κάτι θετικό.