«Τεσσάρα» η Βραζιλία και 2 στα 2 (vid)

Θοδωρής Βασίλης

Η Βραζιλία επικράτησε του Περού με 4-0 κι έκανε το 2 στα 2 στον Β' όμιλο του Copa America.

Σε μια επανάληψη του τελευταίου τελικού του Copa America η Βραζιλία επικράτησε του Περού με 4-0 και διπλασίασε τις νίκες της στον Β' όμιλο. Η ομάδα του Τίτε τα βρήκε σκούρα για ένα ημίχρονο αλλά στην επανάληψη με ηγέτη τον Νεϊμάρ έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της.

Η «σελεσάο» προηγήθηκε στο 24ο λεπτό με τον Άλεξ Σάντρο μετά την πάσα του Γκάμπριελ Ζεσούς, για να έρθει στην επανάληψη ο Νεϊμάρ στο 68' να κάνει το 2-0. Κάπου εκεί το Περού παρέδωσε πνεύμα και στα τελευταία λεπτά ο Έβερτον Ριμπέιρο (89') και ο Ριτσάρλισον στις καθυστερήσεις έδωσαν διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της Βραζιλίας.