Παρί Σεν Ζερμέν – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Έχασε ξανά πέναλτι ο Μπρούνο, αλλά το έβαλε στο... ριπίτ και 0-1 (vid)

Ο Κέιλορ Νάβας έπιασε το πέναλτι του Μπρούνο Φερνάντες, αλλά ο διαιτητής έδειξε επανάληψη και, στην δεύτερη ευκαιρία, ο Πορτογάλος ευστόχησε και έδωσε το προβάδισμα στην Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ μέσα στο Παρίσι, κόντρα στην Παρί Σεν Ζερμέν.

Μέχρι το περασμένο Σάββατο (17/10), ο Μπρούνο Φερνάντες είχε ευστοχήσει στα τελευταία 18 πέναλτι που είχε εκτελέσει. Κόντρα στη Νιουκάστλ, ο Πορτογάλος μέσος της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ αστόχησε από την άσπρη βούλα και έδειχνε ότι θα έκανε... ριπίτ στην πρεμιέρα του Champions League κόντρα στην Παρί Σεν Ζερμέν, με τον Κέιλορ Νάβας να αποκρούει την εκτέλεση του.

Ο Ισπανός διαιτητής Μιγέλ Άνχελ Ματέου Λαόθ, όμως, έδειξε επανάληψη, επειδή ο Κοσταρικανός τερματοφύλακας κινήθηκε νωρίτερα. Στην δεύτερη ευκαιρία ο Μπρούνο ανέλαβε εκ νέου την εκτέλεση και, αυτή την φορά, ευστόχησε από την άσπρη βούλα (19/20), δίνοντας προβάδισμα στην ομάδα του μέσα στο Παρίσι (23').