Μπαρτσελόνα - Μπάγερν Μονάχου: Η σέντρα-σουτ του Μέσι που κατέληξε στο δοκάρι (vid)

Ελάχιστα λεπτά μετά το αυτογκόλ ισοφάρισης του Αλάμπα, ο Λιονέλ Μέσι άγγιξε την ανατροπή με την σέντρα-σουτ φαρμάκι που χτύπησε στο δεξί δοκάρι του Νόιερ.

Μέσα στο πρώτο δεκάλεπτο, το ματς της Μπαρτσελόνα απέναντι στη Μπάγερν απέκτησε άγρια ομορφιά, με το γκολ του Μίλερ στο 4' και το αυτογκόλ του Αλάμπα στο 7' να αρχίζουν δυναμικά την αναμέτρηση. Τρία λεπτά αργότερα, μάλιστα, ο Λιονέλ Μέσι άγγιξε την απόλυτη ανατροπή σε χρόνο ρεκόρ.

Με μια πονηρή σέντρα-σουτ και τον Μπουσκέτς να μην μπαίνει στην πορεία της μπάλας για να την στείλει στα δίχτυα, ο αρχηγός των Μπλαουγκράνα βρήκε δοκάρι και άγγιξε το 2-1 μόλις στο 10'.