Ατλέτικο Μαδρίτης - Ίντερ: Άνοιξε το σκορ ο Ντιμάρκο, ισοφάρισε ο Γκριεζμάν (vid)

Γκριεζμαν

Η Ίντερ «πάγωσε» το «Γουάντα Μετροπολιτάνο» με το γκολ του Ντιμάρκο αλλά η Ατλέτικο Μαδρίτης ισοφάρισε ύστερα από δυο λεπτά με τον Γκριεζμάν.

Δυο γκολ μέσα σε διάστημα δυο λεπτών στη ρεβάνς της Ατλέτικο Μαδρίτης με την Ίντερ για τη ρεβάνς των δυο ομάδων για τους «16» του Champions League. Στο 33' οι Νερατζούρι «χτύπησαν» από τα αριστερά, ο Νικολό Μπαρέλα έκανε το γύρισμα και ο Ντιμάρκο με άψογο πλασέ έκανε το 0-1, δίνοντας «αέρα» δυο τερμάτων στην ομάδα του, η οποία είχε νικήσει στο Μιλάνο με 1-0.

Η απάντηση των Ροχιμπλάνκος ήταν άμεση. Στο 35ο λεπτό ο Ντε Φράι προσπάθησε να απομακρύνει μια σέντρα, όμως έστρωσε την μπάλα στον Κόκε, ο οποίος έκανε τη σκαφτή μπαλιά, ο Παβάρ δεν κατάφερε να κόψει και ο Γκριεζμάν από κοντά ισοφάρισε σε 1-1 και έβαλε την ομάδα του στο παιχνίδι. Ο Γάλλος πέτυχε το έκτο γκολ του σε οκτώ αναμετρήσεις στο φετινό Champions League και επέστρεψε στην αποστολή της Ατλέτικο μετά από δύο εβδομάδες, καθώς ήταν εκτός λόγω τραυματισμού