Μάντσεστερ Σίτι - Κοπεγχάγη: Γκολ-πέναλτι ο Μαχρέζ και 4-0 οι γηπεδούχοι (vid)

Γιάννης Αρώνης

O Ριγιάντ Μαχρέζ ευστόχησε από την άσπρη βούλα και ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-0 για τη Μάντσεστερ Σίτι απέναντι στην Κοπεγχάγη.

Διαστάσεις θριάμβου λαμβάνει όσο περνάνε τα λεπτά η επικράτηση της Μάντσεστερ Σίτι επί της Κοπεγχάγης, με τον Ριγιάντ Μαχρέζ να είναι ο τελευταίος που βάζει το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ γράφοντας με εύστοχο χτύπημα πέναλτι το 4-0 για τους Πολίτες στο 55ο λεπτό.

Το πέναλτι είχε προηγουμένως κερδίσει ο Λαπόρτ από τον Στάμενιτς, αφού o Νεοζηλανδός χαφ της Κοπεγχάγης κράτησε και έριξε στο χορτάρι τον Βάσκο στόπερ της Σίτι.