Ολυμπιακός: Ο Ζινκερνάγκελ έχει σκοράρει τις περισσότερες φορές το πρώτο 15λεπτο των αγώνων (vid)

Ο Δανός μεσοεπιθετικός Φίλιπ Ζινκερνάγκελ σκόραρε στο 7' του ματς με τη Μακάμπι Χάιφα, κάτι που συνηθίζει καθώς στην καριέρα του έχει βάλει 15 γκολ στο πρώτο διάστημα των αγώνων.

Ο Φίλιπ Ζινκερνάγκελ φορώντας το Νο10 με τον Ολυμπιακό σκόραρε το πρώτο επίσημο τέρμα των Πρωταθλητών Ελλάδας στις φετινές τους υποχρεώσεις. Έκανε το 0-1 στον αγώνα με τη Μακάμπι Χάιφα (στο Ισραήλ) σκοράροντας από κοντά στο 7'.

Ωστόσο ο έμπειρος Δανός έχει βρει δίχτυα στο σύνολο 15 φορές στο διάστημα από το 1' έως το 15' των αγώνων που έχει παίξει στις ομάδες του (όπως βλέπουμε και από τα διαθέσιμα στοιχεία του Transfermarkt). Με τη Φόρεστ το έχει κάνει 3 φορές, με τη Μπόντο / Γκλμιτ σε 8 περιπτώσεις, με τη Σοντερίσκε μία φορά και τέλος με τη Χέλσινγκορ 2 φορές. Συνολικά έχει σκοράρει 15 γκολ στο ξεκίνημα των αγώνων με τις ομάδες που έχει παίξει. Περισσότερα γκολ από κάθε άλλο διάστημα των αναμετρήσεων / συμμετοχών του.