Ρεάλ - Τσέλσι: Γκολ για ημιτελικά με κεφαλιά ο Μπενζεμά στο 96'! (vid)

Γιάννης Αρώνης

Ο Καρίμ Μπενζεμά.. «μίλησε» την κρίσιμη ώρα για τη Ρεάλ και με καρφωτή κεφαλιά έδωσε το προβάδισμα στους «μερένγκες» στην παράταση του Μπερναμπέου!

Δεν ήταν δυνατόν να λείπει ο Καρίμ Μπενζεμά από την σημερινή λίστα των σκόρερ στον μεγάλο προημιτελικό της Μαδρίτης ανάμεσα σε Ρεάλ και Τσέλσι. Όχι με βάση την χρονιά που πραγματοποιεί, με τις επιδόσεις του να τον φέρνουν στην δεύτερη θέση των σκόρερ της διοργάνωσης για φέτος!

Ο Γάλλος σέντερ φορ πέτυχε το προσωπικό του γκολ υπ' αριθμόν 12 στο Champions League, εκμεταλλευόμενος την πολύ γλυκιά σέντρα που δέχθηκε αποό τον Βινίσιους στο έκτο λεπτό της παράτασης. Ο Ρούντιγκερ που θα έπρεπε να μαρκάρει τον Μπενζεμά στην φάση γλίστρησε, και ο 34χρονος αρχηγός της Ρεάλ δεν άφησε την ευκαιρία να πάει χαμένη: «εκτέλεσε» με καρφωτή κεφαλιά τον Μεντί και έκανε το 2-3, σκορ που αν παραμείνει ως έχει θα δώσει και την πρόκριση στα ημιτελικά στην «βασίλισσα»!