Μπενφίκα - Άγιαξ: Ο Αλέ... ισοφάρισε με αυτογκόλ, όμως εξιλεώθηκε (vids)

O Σεμπαστιάν Αλέ πήγε να γίνει ο μοιραίος για τον Άγιαξ με το αυτογκόλ του, όμως μέσα σε τρία λεπτά έγινε ξανά... ωραίος και έδωσε εκ νέου προβάδισμα στον «Αίαντα».

Σε πρόσωπο της αναμέτρησης της Μπενφίκα με τον Άγιαξ εξελίσσεται ο Σεμπαστιάν Αλέ. Ο πρώτος σκόρερ του τρέχοντος Champions League στο 26' μετά από εξαιρετική ενέργεια του Βερτόνχεν έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το 1-1, όμως εξιλεώθηκε για το λάθος του μετά από τρία λεπτά (29'), όταν και έδωσε εκ νέου προβάδισμα στον «Αίαντα». O Iβοριανός φορ έφτασε τα έντεκα γκολ σε επτά ματς της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης και έγινε μόλις ο δεύτερος ποδοσφαιριστής του Άγιαξ που σκοράρει τόσα «αστεράτα» γκολ μέσα σε μια σεζόν μετά τον Ρουντ Γκιλς την αγωνιστική περίοδο 1975-76.