Σέριφ - Σαχτάρ: Ο Γιανσάνε δίνει αέρα δυο τερμάτων στους Μολδαβούς (vid)

Επτά λεπτά μετά την είσοδό του αντί του τραυματία Κολοβού, ο Γιανσάνε κάνει το 2-0 για την Σέριφ και τη στέλνει ένα βήμα πιο κοντά στην πρώτη της νίκη ever στο Champions League.

Μια ανάσα από την πρώτη της νίκη ever στο Champions League βρίσκεται πλέον η Σέριφ Τίρασπολ.

Στην παρθενική τους παρουσία στη διοργάνωση οι Μολδαβοί προηγούνται 2-0 επί της Σαχτάρ Ντόνετσκ και απέχουν περίπου είκοσι λεπτά από το να γράψουν ιστορία.

Στο 62' ο Γιανσάνε που είχε αντικαταστήσει τον τραυματία Κολοβό επτά λεπτά νωρίτερα έγραψε το 2-0 για τους γηπεδούχους απέναντι στους Ουκρανούς και έδωσε μεγάλο προβάδισμα νίκης.