Σεντ Πάουλι-Αουε: Εχασε πέναλτι ο Διαμαντάκος (vid)

Κώστας Τόπας

Με 2-0 η Σεντ Πάουλι προηγείται της Άουε στο ημίχρονο, με τον Δημήτρη Διαμαντάκο μέχρι στιγμής να είναι ο απόλυτος πρωταγωνιστής για την ομάδα του.

Στο 22ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Δημήτρης Διαμαντάκος κατάφερε να πετύχει ακόμα ένα τέρμα και να βάλει μπροστά στο σκορ την ομάδα, φτάνοντας τα 10 συνολικά τέρματα στο πρωτάθλημα.

Λίγο πριν οι δύο ομάδες οδηγηθούν στα αποδυτήρια για το ημίχρονο, οι γηπεδούχοι είχαν την ευκαιρία να πετύχουν και δεύτερο τέρμα στο πρώτο 45λεπτο. Ωστόσο, ο σκόρερ του πρώτου γκολ, Δημήτρης Διαμαντάκος, δεν κατάφερε να ευστοχήσει από την άσπρη βούλα, χάνοντας έτσι την ευκαιρία να πετύχει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο ματς.

Διάβασε όλα τα τελευταία νέα της αθλητικής επικαιρότητας. Μάθε για όλους τους live αγώνες σήμερα που παίζουν σήμερα και δες τις αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας και της εβδομάδας μέσα από το υπερπλήρες Πρόγραμμα TV του Gazzetta.