Τσαν: «Χάζεψε» και ο Μπραντ από τη γκολάρα του Γερμανού (pic & vid)

Κώστας Ζάλιαρης

Ο Εμρέ Τσαν στο ντεμπούτο του με τη φανέλα της Μπορούσια Ντόρτμουντ πέτυχε το γκολ της αγωνιστικής σε ολόκληρη την Ευρώπη και ο Μπραντ έμεινε να κρατάει το κεφάλι του με αυτό που μόλις είχε αντικρίσει στην ήττα (4-3) των Βεστφαλών από την Μπάγερ Λεβερκούζεν.

Μπάγερν - Λειψία: Εκατοντάδες επιλογές και στοιχήματα για σκόρερ, κάρτες, κόρνερ και λεπτό πρώτου γκολ. |21+

Ο Εμρέ Τσαν αν και έβαλε προσωρινά μπροστά στο σκορ την ομάδα του Λουσιέν Φαβρ προτού ισοφαρίσει ξανά για το 2-2 του πρώτου μέρους ο Φόλαντ και το ματς συνεχίσει με τρελή εξέλιξη στο δεύτερο ημίχρονο, δεν κατάφερε να χαρεί το εκπληκτικό του γκολ με ένα θετικό αποτέλεσμα.

Πάντως, με το δεξί σουτ που επιχείρησε από απόσταση και με τα φάλτσα που έβαλε για να πάει... συστημένο στο αριστερό «Γ» της εστίας, έκανε τον Ζούλιαν Μπραντ να πιάσει το κεφάλι του και να μην πιστεύει αυτό που είδε...