Νίκη για τίτλο ο Άρης Λεμεσού!

Πιο κοντά στον τίτλο ο Άρης Λεμεσού

Ο Άρης Λεμεσού νίκησε με 2-1 την Πάφο και ξέφυγε στο +3 από τον ΑΠΟΕΛ, o οποίος δεν μπόρεσε να κερδίσει εντός έδρας την Ομόνοια (0-0).

Ο Άρης, πέρασε το εμπόδιο της Πάφου, επικράτησε 2-1 και σε συνδυασμό με την ισοπαλία του ΑΠΟΕΛ κόντρα στην Ομόνοια βρέθηκε στο +3 και πιο κοντά στον τίτλο. Το θρίλερ συνεχίζεται, ενώ μένουν μόλις τέσσερις αγωνιστικές πριν το φινάλε.

ο Άρης κατάφερε να προηγηθεί με τον Γκομίς στο 61’, ωστόσο στο 70΄ ο Ζάιρο πέτυχε το 1-1. Οι γηπεδούχοι πίεσαν και κατάφεραν να πάρουν σπουδαία νίκη χάρη στο τέρμα του Κοκόριν στο 85ο λεπτό.

Ο ΑΠΟΕΛ υπέπεσε σε γκέλα αφού έμεινε στο 0-0 με την Ομόνοια και έχασε την ευκαιρία να παραμείνει κοντά στην κορυφή. Οι φιλοξενούμενοι έχασαν τεράστια ευκαιρία να προηγηθούν στο 8ο λεπτό με τον Ανσαριφάρντ να χάνει πέναλτι. Ο ΑΠΟΕΛ πίεσε, αλλά δεν μπόρεσε να βρει το γκολ της λύτρωσης. Στην επόμενη στροφή, ο πρωτοπόρος Άρης Λεμεσού φιλοξενείται από την ΑΕΚ στη Λάρνακα, ενώ ο ΑΠΟΕΛ δοκιμάζεται στην έδρα της Πάφου.