Αλ Νασρ - Αλ Μπατίν 3-1: «Άσφαιρος» ο Κριστιάνο στην απίθανη ανατροπή των γηπεδούχων με τρία γκολ στις καθυστερήσεις!

Νίκος Κικίδης

Η Αλ Νασρ του Ρονάλντο πήρε τη νίκη ανατροπή απέναντι στην Αλ Μπατίν με τρία γκολ στις καθυστερήσεις (3-1) και παρέμεινε στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Σώθηκε στις... καθυστερήσεις η Αλ Νασρ, η οποία ακόμα και με «άσφαιρο» τον Ρονάλντο βρήκε τρία γκολ στον έξτρα χρόνο για να πάρει τη νίκη - ανατροπή με 3-1 επί της Αλ Μπατίν και να παραμείνει στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα. Οι φιλοξενούμενοι πάντως στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα έβαλαν δύσκολα στην Αλ Νασρ, καθώς προπορεύονταν μέχρι το 90΄χάρη στο γκολ του Λόπεθ στο 17΄. Στο 90+3΄ωστόσο ο Γκρίμπ ισοφάρισε για την ομάδα του Ρονάλντο, η οποία βρήκε δυο ακόμα γκολ με τους Φατίλ (90+12΄) και Μαράν (90+14΄) για να πάρει το τρίποντο λίγο πριν από την εκπνοή του αγώνα.